Menüler

İletişim Bilgilerimiz

    0 505 728 61 55

   bilgi@sekteor.net

SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

SEO "Search Engine Optimization" Kısaltmasıdır; "Search Engine Optimization" kelimesinin Türkçe açıklaması ise; Arama Motoru Optimizasyonu demektir; Kısaltması ise AMO olarak bilinmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu işinin yapılmasının temel amacı; web sitelerinin istenilen hedef kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlamak; böylece ürün ve hizmet tanıtan siteleri istenilen kitleye ulaştırıp sitemizi de hedefine ulaştırmaktır. Site İçi Seo Nedir ? Bu makalenin konusu olan site içi seo; nerde ise herkesin bildiği meta-tag düzenlemesi, kelime bazlı uzantı linkler ve içerik bazlı yanı site içerisinde yapabileceğimiz seo teknikleridir. Bir web sitesi oluşturmaya başlarken ilk adım içerik oluşturmaktır; içerik oluştururken dikkat etmemiz gereken en önemli şey oluşturulan içeriğin eşsiz ve benzersiz olmasıdır. 

Google'in en çok dikkate aldığı şeylerden biri içeriğin özgünlüğüdür, Kopyacı web tasarımcılar ve SEO blogcular bot yazdırıp, internetteki içeriği kendi sitelerine çekmişler ve bunlardan iyi sonuçlar almışlardı; ama tabiki bu artık eskide kaldı, Google çözümünü üretti. Çözüm neydi ? Çözüm tabiki özgün içerik indexleme ve karşılaştırma. Caffeine adı verilen bu sistemdaha hızlı indexleme ve özgün içeriği ayırt edebilcek şekilde düşünülmüş bir sistemdir. 

Google'in Ticari Etkisi Arama motorlarının önemini Google'nın yaygınlaşmaya başlamasıyla öğrenmiş; arama motorları pazarındaki pastadan pay alma çabasına girilmiştir. İnsanlar internet üzerinde ürün ve hizmet arama yapmaktadırlar. Zaten bilindiği gibi internetin temeli araştırmaktır; ve bu amaçta da aracılık eden arama motorlarıdır; bu sektörde en etkili arama motoru da ? Sevgili Google'dir. Ancak bilgi ve araştırma için günlük hayatının çoğu kısmını Google'de geçiren kullanıcılar kısa süre içerisinde; sponsor reklam yeri ve arama sonuçlarının farkını anlamış ve direk olarak arama sonuçlarına yönelmişlerdir. 

Bunu anlayan firma ve site sahipleri, yeni ve etkili bir ticari silah doğduğunu fark etmiştir; bu silahın ismi ise başarılı bir SEO, çalışmasıdır; Seo sitemize fayda sağlayacağı gibi zararda verebilir bu konuya titizlik ve önem göstermenizi öneririz. Böylece Reklam verenler SEO'ya yönelip ürün ve hizmetlerini sunmaya başlamışlardır; Bu sunumlardan %80 dönüşüm oranları yakalamışlar ve böylece SEO günümüzdeki ticari pazarlama etkenlerinden biri olmuştur. SEO. 

Tasarım + SEO + Google Üçlüsü Bir Araya Gelince Keyfimize Diyecek Yok; Üçlüden Başarılı SEO , Site Sahiplerini Her Zaman En Çok Memnun Eden Konu Olmuştur.. 
- Google Gerçekten Çok Etkili Bir Pazarlama Aracı Haline Gelmiştir; SEO ve Adwords Reklamları İle Kişi ve Firmalara Anında Müşteri Bulma Kolaylığı Sağlayan %100 Garantili Bir Çözümdür. 
- SEO, Bir Siteye Değer Kazandırdığı Gibi Yanlış SEO İşlemeleri İle Zarar'da Verebilir; Doğru Seo Bulunabilirliğinizi Artırır; Yanlış Yapılan Seo İse Sitenizi Dizinlerden Sildirir. 

Google Web Yöneticisi Yönergeleri Google web site yönergelerine uymanız, Google'ın sitenizi bulmasına, ve iyi konumlarda sıralamasına yardımcı olur. Bu önerileri uygulamak siteniz için en doğru seo çalışması olacaktır; "Kalite Yönergeleri"ni dikkatle incelemenizi öneririz. Seo da en önemli konu kurallara uymak ve Google'in belirlediği kurallar doğrultusunda sıralamanızı kalıcı olarak yükseltmektir.